Členové

Jana Šouflová
Harfa, Zpěv

Jana patří k největším průkopníkům harfy u nás. První harfu objevila kdesi v zapadlém bazaru hudebních nástrojů v roce 2001. Brzy poté nastoupila do třídy prof. Střížkové na ZUŠ v Praze 7. V roce 2003 uvedla do provozu nejobsáhlejší internetové stránky věnované keltské harfě v ČR a stala se tak jednou z hlavních propagátorek tohoto nástroje u nás. Patří k zakládajícím členům Harfové Společnosti. Profesionálně se Jana věnuje webovému designu a malířské/ilustrátorské kariéře. Její práce jsou k nahlédnutí na webových stránkách.


Václava van der Meijs
Harfa, Flétny, Zpěv, Kantele

Wendy začala hrát na harfu v roce 2003. Tento nástroj velice rychle ovládla a již o rok později začala vystupovat s Harfovou Společností. Kromě harfy hraje ještě na klavír a flétny. Od roku 2005 hraje na harfu od firmy Camac. V současné době jí můžete kromě ¡Harpy! spatřit ještě se souborem Treizh. V minulosti byla členkou dnes již zaniklé skupiny Gwen. V prosinci 2007 ukončila studium všeobecného lékařství na 3LFUK a nyní pracuje na oddělení psychatrie UVN.

Anna Čižinská
Zobcové flétny, Šalimo, Zpěv, Perkuse

Anička v současné době studuje psychologii na universitě v Olomouci.  Má již však za sebou úspěšně dokončené studium sociologie na FF UK. Její hudební specialitou jsou zobcové flétny, historické plátkové nástroje (šalimo, šalmaj) a zpěv, který studuje soukromě u prof. Ciznerové . Anička je nejnovějším přírůstkem do skupiny, ale v žádném případě není v hudbě začátečník. V minulosti byla členkou kapel Neglegere a Gwen.

Floris van der Meijs
Perkuse, Žába

Floris pochází z Nizozemského království a do České republiky se přistěhoval v roce 2002. Od roku 2004 byl jednou ze důležitých osob v technickém zázemí Harfové Společnosti. V roce 2006 se veřejnosti představil svým sólem na žábu a v dalších měsících pak rozšířil svůj repertoár o mnoho dalších rytmických nástrojů. V roce 2008 ukončil studium výpočetní techniky na ČVUT.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.